İş için en iyi İngilizceyi nasıl kullanacağınızı keşfedin

İş amaçlı en iyi İngilizceyi nasıl konuşacağınızı, yazacağınızı ve anlayacağınızı burada bulabilirsiniz. Ulusal gazete ile dergilerde, redaksiyonda, metin yazarı olarak ve medyada görev yapan, iş iletişiminde yetenekli kişiler tarafından eğitileceksiniz

İngilizce, günümüzdeki iş dilidir. Eğitim programımızın amacı, iş insanlarının açık, kendine güvenir ve etkili bir şekilde İngilizce iletişim kurmasıdır.


Workshop in the British Consulate Ballroom, October 2014

Best Business English nedir? ‘Best’in karşılığı yüksek kaliteli ve uygundur. Yani, ister konuşun, ister dinleyin ister yazın, hedef kitleniz için uygun ve yüksek kaliteli iş İngilizcesi öğreneceksiniz. İş İngilizcesi, sade ve güçlüdür; ayrıca jargon veya basmakalıp sözler içermez.

Oxford Üniversitesi'nden alınan diplomanın ardından medya, pazarlama ve halkla ilişkiler sektörlerinde anlaşılır bir İngilizce yazarak ve konuşarak, iş hayatında edinilen deneyimlere dayanan bir eğitimden yarar sağlayacaksınız. Eğitim, İngiliz ve Amerikan iş geleneklerini, davranış biçimlerini, uygulamalarını ve görgü kurallarını içerecektir.

Konular

 • Konuşma: toplantılar, tartışmalar, iletişim ağı oluşturma, müzakere; sunum hazırlama ve yapma
 • Dinleme: sohbetler, konferanslar, seminerler, konuşmalar, radyo
 • Yazma: mektuplar, e-postalar, pazarlama ve satış, teklifler
 • İzleme: videolar, internet siteleri, televizyon
 • Okuma: gazeteler, internet içeriği, bültenler, dergiler, kitaplar, broşürler, kitapçıklar.

İş İngilizcesini nasıl en iyi şekilde kullanabileceğinizi keşfetmek ve eğitim kurslarımızla ilgili bilgi almak için:

Nick@bestbusinessenglish.com

İş İngilizcesi ders programı

Oturumların ders planları, her katılımcının gereksinimleri, işyerinde karşılaştığı zorluklar, işyerindeki görevleri ve ilgi ile çalışma alanlarına yönelik olarak hazırlanacaktır.

Eğitim paketleri, en iyi (yani en uygun) iş İngilizcesi'nin etkili kullanımıyla, katılımcıların iletişim yeteneklerini geliştirmeye yardımcı olacaktır. İngilizce telaffuz, sunum, vurgu, kelime dağarcığı, deyimler ve dil bilgisi, özel olarak hazırlanmış iş paketinizde yer alacaktır.

Her ders, bir önceki oturumlarda öğrenilenlerin tekrarı ve amaçların özel olarak belirtildiği ayrıntılı bir ders planıyla başlayacaktır. Ders sonunda hem bir özet yapılacak hem de bir sonraki derste neler öğretileceğiyle ilgili bir fikir verilecektir. Bu, öğrencilerin, onlara sunulandan en iyi şekilde yararlanmasını ve bir sonraki oturum için hazırlanmasını, böylece hem zaman hem de enerjilerini, en fazla fayda görecek şekilde kullanmasını sağlayacaktır.

Yazma

 • Mektuplar – dil, ton, kelime dağarcığı
 • E-postalar – ton, uygulama, uzunluk, imza, açış konuşması
 • Şikayetler – işte kibar fakat etkin şikayet etme yöntemi
 • Teklifler
 • Pazarlama ve Halkla İlişkiler
 • Reklam ve Metin yazarlığı
 • Brifing notları ve kısa notlar
 • Makaleler
 • Sunumlar – yöneticilerin, Powerpoint veya benzer programlarla ya da onlarsız sunumlar hazırlaması, yazması ve yapması istenecektir

Konuşma ve Anlama

 • Toplantılar – katılım, yönetim, hazırlık, yürütme, özetleme
 • Tartışmalar
 • Sunumlar – yukarıya bakınız
 • Ürün ve hizmetlerin açıklanması
 • Mühendislik, inşaat, hukuk, otelcilik ve turizm mesleklerine özel mesleki İngilizce.
 • Topluluk önünde konuşma – katılımcıların, cazip, ikna edici ve bilgilendirici konuşmalar yazması ile bunları çeşitli büyüklüklerdeki dinleyici kitlesine sunması istenecektir.
 • Medya eğitimi – katılımcılara, yazılı, işitsel ve görsel medyada konuşma ile soru soran gazetecilerle başa çıkma konularında tavsiye ve destek verilecektir.
 • Müzakereler
 • Talepler ve teklifler
 • Telefon görüşmeleri – özel kullanım ve iş kullanımı arasındaki farkları vurgulayan en iyi iş uygulaması
 • Gayriresmi toplantılar
 • Atölyeler
 • Seminerler
 • Sosyal iş İngilizcesi – resepsiyonlarda ve öğle ile akşam yemeklerinde iyi seviyede İngilizce konuşmak gerekir.
 • İletişim Ağı Oluşturma – ilgi çekme ve değerli bağlantılar kurmanın yolları
 • Seyahat – geziler düzenleme ve başarılı bir gezi için gerekenler

Okuma

 • Raporlar
 • Teklifler
 • Gazeteler, dergiler ve sosyal medya

Hedef kitle ve kültür

Katılımcılar, yazılı ve sözlü olarak, nasıl müzakere edileceğini, söze girileceğini, söze karışanları savuşturabileceğini, toplantılara başkanlık yapmayı ve kibarca şikayet etmeyi öğrenebilir. Genç insanlardan oluşan bir kitle için kabul edilen İngilizce'nin, nasıl daha yaşlı insanlar için tamamen uygunsuz olabileceği.

Metodoloji

Best Business English aktiviteleri, sohbetleri, tartışmaları ve oyunları kullanarak İngilizce konuşma ve anlamayı güçlendiriyor. Metodolojinin her bir parçası İngilizce deyimleri, atasözleri ve dilin kendine has özellikleri hakkındaki bilginizi geliştirmek amacıyla dizayn edilmiştir. Kelime hazinenizi, telaffuzunuzu ve sözcüklere ve sözcük öbeklerine nasıl doğru vurgu yapacağınızı ilerleteceksiniz. Öğrenmek yoğun ama eğlencelidir.

İş İngilizcesi çalışma kitaplarını kullanacak, gazete ve dergiler okuyacaksınız. Sonuç olarak şu anda iş dünyasında ve gündemde neler yaşandığını İngilizce tartışıp yazmayı öğreneceksiniz. Televizyon izleyecek, radyo dinleyecek ve Internet’i kullanacaksınız (Youtube vs.).

İngilizce konuşurken güven kazanıp yeteneklerinizi hem iş hem de sosyal içerik açısından geliştireceksiniz. İş hayatında bunlar toplantılar, konferanslar ve iletişim ağı oluşturma durumlarında uygulanabilir olacaktır. Sosyal anlamda günlük konuşmada çok daha rahat hissederek İngilizlerin dediği gibi restoranlarda, otellerde, demiryolu garlarında ve havaalanlarında çay/kahve içerken, içki/yemek sohbetlerinde "small talk : havadan sudan muhabbet” edebileceksiniz.

Pazarlama, Internet ve İçerik

Bu hizmet Websiteleri, bloglar, e-postalar, broşürler, reklamlar ve dergi ve haftalık haber bültenleri gibi diğer tüm müşteri materyallerindeki İngilizce içeriği daha efektif hale getirmek isteyen iş insanları için de uygundur.

Yüksek kalitede websitesi içeriği ve iş için olabilecek en iyi İngilizce’yi kullanma hedef ve mevcut müşterilerle iletişim kurmak için büyük önem arz etmeye başladı. İngilizce dili işinizde sözcüklerin - metin ve içerik olarak - okuyucunun hayal gücüne en iyi şekilde hitap ettiği zaman en iyi şekilde çalışır.

Zaman zaman işiniz için en uygun ve en iyi İngilizce’ye bir hikaye anlatarak ulaşabilirsiniz. Bazı zamanlar da okuyucunun direk olarak kalbine gitmek durumunda kalabilirsiniz. Mesele okuyucu kitlesini anlamak ve doğru kelimeleri bilip mesajınızın en iyi şekilde iletilmesini sağlamaktır. 21. yüzyıl terimiyle, sözcükler tamamen "metin ve içerik” hakkındadır.

Nick Keith Hakkında

Hayat boyu metin yazarı, yayıncı ve editör olarak, iş İngilizcesi konuşmaları, yazımı, metin, içerik, e-posta ve sosyal medya materyalleri yaratılması konularında yüksek kalitede hizmet sağlayabilirim. Oxford Üniversitesi’nden onur derecesiyle mezun olduktan sonra Sosyal Bilimleri Yüksek Lisansı da yaptım. Son 3 yılı Spor Editörü görevinde olmak üzere, The Times için 10 yıl çalıştım. Son 25 yılda şirketlere yayınlarında, promosyonlarında, sunumlarında ve halkla ilişkilerinde İngilizce’yi nasıl kullanacaklarına dair danışmanlık verdim. Bu sürede Rolls-Royce Motor Cars, Sky Sports TV, Eastern Electricity, Knight Frank ve Yardleys of London gibi müşterilerim oldu. Son olarak müşterileri arasında Portsmouth International Port, Bedales Schools ve Chichester Harbour Conservancy olan Navigate’te, pazarlama iletişim alanında komple hizmet veren bir firma, İletişim Direktörü olarak çalıştım.

Özet

Olası her içerikteki İngilizce’yi kullanırken kendinizi güvenli hissedin. Best Business English sağlam, düşünceli ve eğlenceli bir stille kapsamlı kurslar ve eğitimler sunuyor.

 
*

Eğer İngilizcenizi ilerletmek için bir profesyonel arıyorsanız, işinizi anlayacak birine ihtiyacınız var demektir. Nick bana İngilizce konuşma, iş dokümanları yazma ve insanlarla güvenli ve profesyonel bir şekilde iletişim kurma konularında güven verdi. Nick sadece bir öğretmen değil aynı zamanda büyük bir koçtur! Onu şüphesiz tavsiye ediyorum.

*

Severine MAs, Londra merkezli IP avukatı, Fransa.

 
*

Nicholas Keith ile çalışmaya İtalyan bir Doktora’a birebir İngilizce dersleri vermesi sırasında başladım. Sonuç muhteşemdi ve öğrenciden gelen geribildirim müthişti. Birlikte çalışmaya başka özel kurslarda da devam ettik ve öğrenci/müşterilerden harika geribildirimler aldık. Nick hazırlıklı ve konsantre bir öğretmen ama onun en büyük özelliklerinden biri öğrencilerinin gereksinimlerini anlama ve derse dahil etme kabiliyetiyle espritüel oluşudur. Onunla çalışıyor olmaktan büyük zevk alıyorum.

*

Paolo Riboni Danışman İnsan Kaynakları Müdürü, Milano